Blogi

Filtreeri postitusi

Dementne valu ei tunne?

Tabasalu Pihlakodu juhtum on šokeeriv. Mitte ainult toimepandud kuritegude tõttu, vaid veel enam – ka selle pärast, kuidas riik sellele reageeris. Neli dementset naist, keda kahtlustuse kohaselt nende viimastel eluaastatel hooldekodus korduvalt vägistati, jäid kohtumenetluses praktiliselt kaitseta. Nende väärikus, kannatused ja isikuvabadus pühiti kõrvale põhjendusega, et „ei olnud näha valu“. Riik astus sellise lähenemisega sammu, mida ei saa lubatavaks ja senise kohtupraktikaga kooskõlas olevaks  pidada.
Vaata täpsemalt Eesti Ekspressi artiklist: Meie emade valu unustati" Eliithooldekodus vägistatud ohvrite tütred ei lepi ebaõiglaste järeldustega.
Loe lisaks

Moraalse kahju hüvitamise kohtupraktika muutub kannatanutele soodsamaks

Oma 09.10.2022 postituses kajastasin Riigikohtu praktika muutust seoses lähedasele tekkinud mittevaralise kahju hüvitamisega. Kui eelnevalt oli kohtupraktikas lähedasele tekkinud mittevaralise kahju puhul eeldatud ruumilist lähedust (sisuliselt surma pealtnägemist), siis nüüd on olukord muutumas.
Loe lisaks

Koerarünnaku ohvriks langenud Sandrale mõisteti rekordiline kahjuhüvitis ja koerte omanikule vanglakaristus

Tartu maakohus lõi täna pretsedendi, mõistes Põltsamaa murdjakoerte omanikult Monika Antonilt välja erakordselt suure mittevaralise kahju hüvitise: 100 000 eurot. Lisaks peab Anton hüvitama täies mahus tsiviilhagi varalise nõude, kandma menetluskulud (1300 € riigituludesse) ning peale selle saatis kohus ta reaalselt vangi.

Loe lisaks

Kahjuhüvitist saavad need, kes ise küsida oskavad. Halvatud Alice’i lugu

Liikluskindlustuse seaduse järgi on isikukahju kindlustussumma 5,6 miljonit eurot. Aga et oma kannatuste eest õiglast hüvitist saada, tuleb ise oma õigusi täpselt teada või võtta appi jurist.
Loe lisaks

Tuhanded inimesed kannatavad arsti vea tõttu, kuid jäävad hüvitiseta

Hiljuti avaldas ajaleht Pealinn põhjaliku ja emotsionaalse loo sellest, kuidas raviviga võib põhjustada püsiva invaliidistumise või isegi surma, aga kahju kannatanu piinad jäävad sageli igasuguse hüvitiseta. Vandeadvokaat Olavi-Jüri Luige hinnangul võib selliseid juhtumeid Eestis olla aastas tuhande ringis.
Loe lisaks

Arhiiv